QUICK TIP: pokiaľ neviete čo napísať na TT, vyjadrite to fotkou!

PRAVDA O PSÍČKAROCH.

15. července 2018 v 10:12 | Lucky Lady. |  Názory
Ahojte! Vítam Vás pri novom článku. Usmívající se

Aby bolo jasné, tiež mám psa a som psíčkarom momentálne asi 3,5 roka, a za ten čas som si zažila už naozaj dosť vecí. Poviem Vám pravdu, veľa psíčkarov exkrementy nezbiera, ale to už asi viete. Musím sa priznať, že občas sa nechce ani mne. Hlavne, keď je večer, a je tma, no naozaj usúďte, hľadali by ste teraz v tej tme hovienko? No asi nie..Pričom sa Vám ľahko môže ešte stať, že keď by ste aj išli ho zdvihnúť, tak šliapnete do druhého. A to naozaj nestojí za to. Ale musím priznať, že pokiaľ mi pes večer urobí potrebu pod lampou, tak to dvihnem. A taktiež 3/4 z hovienok vždy dvihnem, nestojí mi to za to, aby ma niekto odfotil a dal na Facebook alebo pod., ako je to teraz v móde. Ale zároveň musím povedať, že niekedy hovienko nedvihnem, hlavne vtedy, keď má môj pes nejaké žalúdočné ťažkosti a exkrement je kašovitý. Musíte uznať, to sa naozaj ťažko zbiera, nehovoriac o tom, že takmer vôbec sa to nedá dvihnúť.


Ale musím povedať, že veľa ľudí exkrementy nezbiera. Ako to viem? Pretože, keď vidím vonku nejakého psa, že očividne robí veľkú potrebu, tak sa schválne pozerám, či daný majiteľ má sáčik, a či exkrement dvihne. Veľa z nich nie. A nemám rada ľudí, ktorí dovolia psovi ísť na detské ihriská. Ako by sa to páčilo jemu, keby sa jeho dieťa hrá na pieskovisku poocikávanom psom? Takže z tohto dôvodu viem pochopiť matky, ktoré sa rozčulujú na psíčkarov. Taktiež viem pochopiť ženy, alebo babky, ktoré si robia predzáhradku pod svojimi oknami, a nechcú, aby im tam chodili psi cikávať. Úplne tomu rozumiem, a nedovolím svojmu psovi, aby tam išiel, aj keby veľmi chcel.

Ale čomu naozaj nerozumiem, a čo nikdy ani nepochopím, keď si nejaký psíčkar nechá voľne pobehovať psa väčšieho vzrastu bez náhubku s očividne obávaným vzhľadom alebo plemenom. Niektorí psi, ktorí behajú voľne mi nevadia, ale iní áno. Pretože dokážem pochopiť ľudí, ktorí sa boja takýchto psov, bojím sa ich aj ja, aj keď milujem psi. A nedokážem pochopiť, ako niektorí ľudia, ktorí neovládajú svojho psa, ho nechajú len tak pobehovať voľne. Potom sa často stáva, že ten pes rýchlo pribehne k môjmu, a otravuje nás, a môj býva dosť agresívny. A nemám rada ani psíčkarov, ktorí nedovolia svojmu psovi sa ani očuchať s iným psom. Je iné, keď majiteľ vie, že pes je agresívny, a teda radšej ani nejde k druhému psovi, ale je iné, keď človek nedovolí svojmu psovi sa s druhým ani očuchať, nie to ešte pohrať sa.

Taktiež nedokážem pochopiť ľudí, ktorí sú enormne zaujatí voči psom. V blízkosti môjho bývania býva jedna staršia pani, ktorá neustále striehla pri okne, či nejde okolo nejaký pes a neciká pod jej oknom. Avšak, nebol ten priestor ani oplotený, taktiež tam nemala ani nič nasadené, jej dôvod bol iba ten, že "aby jej to tam nezapáchalo" a pod. No tak Vám poviem, že nie raz som prišla do ostrého konfliktu s touto pani, taktiež jej mužom, a teda vôbec som nemala žiadnu úctu voči nej. Mňa naozaj nebude nikto zakomplexovaný buzerovať, pokiaľ som nič zlé a zakázané neurobila. A poviem Vám, už sa nenechám tak ľahko vytočiť, skôr vytočím ju, keď ju budem ignorovať a zopakujem len "zavolajte si policajtov". Pretože nemá žiadny právny nárok na to, aby mi kázala, kde mám so svojím psom chodiť. Ani právny, a ani morálny, či ľudský. Ale musím povedať, že už dlho som ju nevidela sliediť pri okne. A už dlhšie som neprišla ani do konfliktu s inými takýmito "staršími paniami", ktoré len zazerajú. Naozaj takých ľudí nemusím.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucka Lucka | Web | 15. července 2018 v 20:11 | Reagovat

Já jsem taky pejskař a taky mi vadí, když cizí pes běhá na volno a majitel ho nemá pod dozorem. Oni sice kolikrát z dálky volají, že nekouše nebo že je hodnej, ale jak mohou vědět, že můj pes není nijak agresivní? Mám sice malého pudla, ale ne s každým psem se snese, protože je trochu temperamentní. Proto ho mám na vodítku a pouštím ho jen na louce či poli, kde cizí psi nejsou. Pokud ano, připnu ho a je po starostech. S hovínky máš pravdu, já osobně teda ani nemám moc silný žaludek, takže pokud je řidší, nesbírám, protože by hrozilo, že se u toho vzhledem k aroma pozvracím. :-D

2 Ta co bloguje z nudy Ta co bloguje z nudy | Web | 16. července 2018 v 23:54 | Reagovat

Pravda.

3 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 17. července 2018 v 12:19 | Reagovat

Líbí se mi, že se snažíš být upřímná viz.„Musím sa priznať, že občas sa nechce ani mne."

Je hezké na Slovenštině, že jí můžu v jednom stejném komentáři mýchat s Češtinou, ale třeba se španělštinou by to moc dobře do sebe nešlo. Sí, esto es una alusión al libro "El viejo y el mar". :D :D

„Hlavne, keď je večer, a je tma, no naozaj usúďte, hľadali by ste teraz v tej tme hovienko? No asi nie." Teraz som mal podobný problém. Moje Slovenština je... přepnu raději na Češtinu. :D Lidi si nechtějí často dělat sobě potíže, a tak věc udělají na úkol ostatních. Klidně i lidi v letadle, kde jim má vybuchnout bomba mohli říct: „Víte, mi jsme sice věděli, že pod námi je veliké město se 100 tisíci obyvateli, takže nebylo dobrý tam tu za chvilku vybuchující bombu schodit, ale mi jsme nechtěli zemřít, i když nás tu je jen 18." Lidi nechtějí jít ven si hrát s dětmi či se projít a vyhýbat se bobkům, je to zbytečná práce navíc. Problém s tmou se dá lehce vyřešit - baterkou, telefonem, či prostě že nebudete psa venčit večer, ale: Uznávám i já. Někdy se to nevydaří a musíte jít večer třeba kvůli práci a nic nemáte nebo i jiný důvody. Ale stejně je to často vůči ostatním nefér. Lidi nechtějí, aby před jejich domem byl nekrytý veřejný záchod.

„nestojí mi to za to, aby ma niekto odfotil a dal na Facebook alebo pod., ako je to teraz v móde." Lidi, mně se nelíbí, že si páničky lidi fotí a dávají to na net, to mi příjde fakt blbý, ale chápu, že proti tomu chtějí bojovat, ale to jde i mnohem lepší cestou. Oslovit a vysvětlit to v klidu, že není dobré nechat venku bobek. Nebo ho zvednout. Já když vidím, že někdo tu zodpovědnost do svých rukou nevzal a už tady není, tak klidně najdu pejskařský sáček a zvednu to. Přeci nebudu riskovat, že do toho někdo šlápne. Když s tím můžu něco udělat, tak pokud je to správné, tak proč ne? Jednou jsem měl podobný morální problém. Buď uděláte dobře jednomu člověku a několikati tím trošičku ublížíte, NEBO nikomu neublížíte a jednoho nepotěšíte. I když jsem se na to velice dlouho těžce  těšil. Měl to být krásný dobrý výlet do Liberce a chtěl jsem se pokusit dostat jméno Romana Vyšanského do filmu Spider-man, který se tam bude točit/točil. Ale... víš morálně to nebylo v pohodě, Liberci něco ubrat, aby měl Roman Vyšanský možnost se objevit ve velkofilmu. :/ Jinak před 2 lety, Roman Vyšanský řekl, že by si přál aby jeho jméno bylo v nějakém velkém filmu, takže to s FloTinem mělo odstartovat menší dvojdílnou řadu splněných snů. A navíc bylo dost možný, že můj nápad, jak ho tam dostat byl nelegární. :D A proti zákonu se bojovat nemá, takže proto jsem do toho nešel. Roman Vyšanský o tom neví, mělo to být překvapení, že by se objevil v tom filmu. Neříkejte, že by vás nepřekvapilo, že jste se objevili ve SPIDER-MANOVI. :D 4 měsíce jsem zjištoval lokalitu, věci ohledně zákona, ale hold... posvítil jsem si na to a zjistil jsem, že to jméno na tom trávníku nenechám. :D Ano, ten plán se splnění snu je překvapivě dost podobný sběru exkrementů. :D :D :D :D

„Úplne tomu rozumiem, a nedovolím svojmu psovi, aby tam išiel, aj keby veľmi chcel." To ti žehnám, Lucky Lady! :)

Paní, která tě nechce nechat jen projít se psem zní otravně. Ale dokážu pochopit, že má asi důvod. :/ Nevím, paní neznám. Jinak pejsky mám rád, ale bratr se jich hodně bojí, takže trošku s paní soucítím, že kdyby měla mého bratra, což nemá, tak by to pro něj mohlo být depresivné. Ale z toho, co si to naspala, to je hrozné! :-)

4 Lara Lara | Web | 18. července 2018 v 9:57 | Reagovat

Já jsem pes a taky se takových psů bojím. Potřebuju je okouknout z dálky a vědět, že za mnou nepoběží, jinak propadnu panice, jak mě děsí. Někteří se mi líbí a chci si hrát, jiní ne, a to pak nechci, aby ke mně chodili. Jednou na mě nějaká paní pustila velikánského psa z vrat, že si se mnou půjde hrát. Úplně nám tím zničila den, protože jsem ho viděla poprvé v životě, ona se na mě hnedka vrhnul, povalil mě a šťouchnul do mě a já se ho bála a ona nechápala, že se takhle seznamovat enchci :-|

5 Lucky Lady. Lucky Lady. | Web | 23. července 2018 v 15:38 | Reagovat

[4]: Zaujal ma tvoj nick name, presne tak sa volá môj pes - Lara. :-D

[3]: Ja tiež začínam miešať češtinu so slovenčinou, keď čítam články na blogu. :)

6 Keiji Keiji | Web | 25. července 2018 v 6:37 | Reagovat

Nikdy mi nedošlo, že by mě lidi mohli chtít odrazovat od trávníku pod svým oknem. Teda, když to takhle napíšeš, zní to logicky... ale fakt mi to nikdy nedošlo. Vzhledem k tomu, že na sídlišti se prakticky pořád pohybuješ pod něčími okny... a můj pes má venčení pod okny na té top příčce. (A pak ještě v křoví ve stylu, že musím stát skrčená a stejně mi lezou větve do pusy). Ale hovna vždycky sbírám.. bez pár výjimek, vždycky. Všude, jakékoliv konzistence (když to jde). Kromě lesa - tam, kde nešlapou lidské nohy běžně, mi přijde až škodlivé strkat přírodní hovno do plastového sáčku.
K těm volně pobíhajícím psům se ani nebudu vyjadřovat, k tomu se nedá co říct. Zrovna včera se na mě seběhli dva psi z obou stran naráz, vypadali neškodně, ale jelikož ta moje piraňa úplně neškodná není, taky to nesnesu. Jen sbírání špatných zkušeností. No, lidi, kteří si to neprožili, holt nepochopí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Vzhľad vytvorený blogom cestujmespolu.blog.cz. Všetky práva vyhradené.